Serum z witaminą C — kiedy zacząć je stosować?

Serum z witaminą C — kiedy zacząć je stosować?

Serum z witaminą C w składzie jest jednym z najczęściej rekomendowanych kosmetyków przez dermatologów i nie tylko. Ma ono wpłynąć na odmłodzenie skóry oraz jej rewitalizację. Jednak kiedy jest odpowiedni moment, by włączyć ten kosmetyk do rutynowej pielęgnacji?

Serum z witaminą C — jakich efektów można się spodziewać?

Stosowanie serum z witaminą C jest polecane każdej kobiecie, bez względu na to, jaki jest typ cery. Wynika to z faktu, że kwas askorbinowy jest jedną z najbardziej wszechstronnych substancji, jakie można spotkać w świecie kosmetycznym. Wpływa on nie tylko na uszczelnienie naczyń krwionośnych i zmniejszenie ich widoczności, ale także na redukcję przebarwień czy nawet ogólną poprawę kondycji skóry.

Można więc się tylko domyślać, jak wyraźne mogą być efekty stosowania takiego serum. Wśród nich można wymienić, chociażby:

  • wyraźną redukcję zmarszczek;
  • rozjaśnienie lub całkowite zredukowanie plam posłonecznych, lub innych;
  • wyrównanie kolorytu cery;
  • odżywienie cery i ujednolicenie jej struktury;
  • redukcję blizn potrądzikowych i innych niedoskonałości.

Nie można pominąć także tego, że serum z witaminą C sprzyja syntezie kolagenu, a białko to warunkuje młody wygląd skóry. Regeneracyjne działanie takiego kosmetyku nie pozostawia więc większych wątpliwości.

Kiedy zacząć stosować serum z witaminą C?

Mówi się, że pielęgnacja cery nie ma limitu wieku. Im wcześniej się ją zacznie, tym lepszych efektów będzie można oczekiwać w przyszłości. Jednak kluczem do sukcesu jest także odpowiednie dopasowanie preparatów, by nie zadziałały one w odwrotny sposób.

Serum witamina C — kiedy stosować? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez kobiety w każdym wieku. Okazuje się, że włączenie kwasu askorbinowego do rutynowej pielęgnacji powinno nastąpić w okolicy 25 roku życia. Oczywiściej jest to granica umowna, wynikająca z zanikającej produkcji kolagenu.

Z tego kosmetyku mogą oczywiście skorzystać panie nieco młodsze, aczkolwiek warto go dopasować do aktualnych potrzeb skóry. Jeśli stała się ona matowa, pozbawiona blasku, a także pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, wówczas można spokojnie sięgnąć po serum z witaminą C.

Preparat ten świetnie sprawdzi się również w przypadku cery dojrzałej, ze względu na zdolność wygładzenia zmarszczek i wyrównania kolorytu skóry.

Jak przygotować skórę do aplikacji serum z witaminą C?

Serum z witaminą C to kosmetyk o wyjątkowej mocy działania. Jego składniki aktywne powinny przeniknąć do głębokich warstw skóry, co pozwoli na dostrzeżenie najlepszych efektów, w stosunkowo krótkim czasie.

Panie powinny więc pamiętać o konieczności odpowiedniego przygotowania skóry przed każdą aplikacją. Konieczne jest wykonanie pełnego demakijażu. Resztki kosmetyków mogą uniemożliwić przenikaniu składników do skóry. Dodatkowo można wykonać także delikatny peeling, który rozszerzy pory.

Ważne jest również to, by bezpośrednio po aplikacji serum z witaminą C nie nakładać żadnych innych kosmetyków. Produkt powinien się spokojnie wchłonąć. Dopiero później można nałożyć ulubiony krem odżywczy.

Jak często należy stosować serum z witaminą C?

Częstotliwość stosowania serum z witaminą C jest uzależniona od kondycji cery, a także od występującego problemu. Jeśli chodzi o kwestię redukcji przebarwień lub zmarszczek, to preparat powinien być stosowany każdego dnia. Można zaaplikować go np. na noc, by mógł on działać aktywnie przez czas wypoczynku.

Jeśli panie borykają się z problemem suchej skóry, wówczas powinny one stosować takie serum z dużą ostrożnością. Aplikacje można ograniczyć do 2-3 razy w tygodniu. Ważne jest także to, by przez cały ten okres dbać o nawilżanie skóry i jej głębokie odżywienie.

W przypadku blizn potrądzikowych lub problemów z innymi niedoskonałościami można serum z witaminą C stosować doraźnie, jako wsparcie innej metody terapii dermatologicznej. Po jej zakończeniu i unormalizowaniu cery można je włączyć do pielęgnacji codziennej.

Artykuł sponsorowany